120 dzieci z gminy Dobczyce nauczy się „jeździć z głową”

07.07.2021 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

A to za sprawą projektu pn. „Jeżdżę z głową”, w ramach którego  najmłodsi uczniowie wszystkich szkół podstawowych w gminie Dobczyce, którzy nie potrafią jeszcze jeździć na nartach i łyżwach, nabędą  takich umiejętności i nauczą się podstaw poprawnej techniki jazdy.

Projekt ma również na celu  wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z lodowisk, z tras i stoków narciarskich oraz nabycia dobrego nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.

Łączna kwota projektu to 90 000 zł, w tym 43 000 zł – dofinansowanie z Województwa Małopolskiego,  20 000 zł – wkład własny Gminy Dobczyce i 27 000 zł – wpłaty rodziców.

Zajęcia zorganizowane będą dla 6 grup szkoleniowych nauki jazdy na nartach i 6 grup szkoleniowych nauki jazdy na łyżwach. Przeprowadzone zostanie  18 godzin dla każdej z 12 grup. Każdy uczestnik zrealizuje zatem 18 godzin szkolenia w blokach 2-godzinnych podczas 9 wyjazdów.

W szkoleniu nauki jazdy na nartach mogą brać udział uczniowie klas IV-VI, natomiast w szkoleniu nauki jazdy na łyżwach uczniowie klas I-III. 

Zajęcia będą prowadzone w soboty i niedziele na Stacji Narciarskiej „Myślenice Sport Arena” oraz na lodowisku w Myślenicach przy ul. Jodłowej 2c.

W ramach projektu zapewniamy:

– przewóz z wyznaczonego miejsca zbiórki do stacji narciarskiej i lodowiska i z powrotem,
– opiekę,
– karnety na wyciąg narciarski i wejście na lodowisko,
– wypożyczenie sprzętu (narty i kije, buty, kask, łyżwy),
– profesjonalną kadrę szkoleniową– 1 instruktor przydzielony do 10 – osobowej grupy.

Dopłata za cały cykl zajęć:

nauka jazdy na łyżwach – 160 zł;

nauka jazdy na nartach – 260 zł. 

Rekrutacja prowadzona będzie do 27 stycznia 2021 r. w szkołach biorących udział w projekcie.  Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Projekt „Jeżdżę z głową”, realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, koordynuje, przy współpracy z dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych z gminy Dobczyce, Centrum Usług Wspólnych Gminy Dobczyce.

Logo Województwo Małopolskie
Print Friendly, PDF & Email
Skip to content